OŚRODEK REFERENCYJNY
MEDYCYNY SPORTOWEJ
SIEĆ MEDYCZNA NA
TERENIE KRAJU
LIDER W MEDYCYNIE
DLA SPORTU
OPERATOR MEDYCZNY
KADRY NARODOWEJ
NAJWIĘKSZY ZESPÓŁ
SPECJALISTÓW
Opiekun Polskiej
Reprezentacji Olimpijskiej
Opiekun Polskiej Reprezentacji Olimpijskiej
Projekty unijne
Kontrast: Kontrast domyślny Kontrast czarno-biały Kontrast żółto-czarny       Czcionka: Czcionka domyślna Czcionka średnia Czcionka duża

Gold in Education and Elite Sport


Jakość, dzięki której zawodnicy są w stanie połączyć karierę sportową ze swoją edukacją w szkole średniej i na studiach wpływa nie tylko na ich rozwój edukacyjny i sportowy, ale także rozwój zawodowy i zatrudnienie zarówno w trakcie jak i po zakończeniu kariery sportowej.


Projekt rozwija i wdraża wytyczne (por. wytyczne UE w sprawie podwójnych karier sportowców z 2012 roku) dotyczące konieczno
ści wzmocnienia:
1. kompetencji sportowców niezbędnych do rozwoju własnej ścieżki podwójnej kariery
2. jakości ekspertów/usług wspierających podwójną karierę sportowców, które będą ich wspierać poprzez przygotowanie, zarządzanie i /lub finalizację podwójnej kariery.

Celem projektu jest opracowanie zestawu kompetencji kluczowych niezbędnych do osiągania sukcesów w podwójnej karierze: jako sportowca i studenta/ucznia. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez analizę kompetencji 9400 zawodników sportu wyczynowego z 9 krajów. Zadanie to będzie realizowane przez 45 specjalistów z tego zakresu, głównie psychologów sportu ale także pedagogów, socjologów, trenerów i innych działaczy sportowych działających w obszarze wsparcia sportowca.

Grupa światowej sławy naukowców i praktyków z dziewięciu krajów północy, wschodu, południa i zachodu Europy przyczyni się do rozpowszechnienia wyników za pośrednictwem instytucji takich jak uniwersytety, instytuty, narodowe komisje olimpijskie oraz federacje sportowe.

Projekt „Gold in Education and Elite Sport” (GEES) jest finansowany przez program Unii Europejskiej Erasmus + Sport.


Lider projektu:
Francja, INSEP, Institut national du sport, de l’expertise et de la performance

Partnerzy projektu:
Belgia, Bloso
Holandia, NOC*NSF (Netherlands Olympic Committee*Netherlands Sport Confederation)
Polska, Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku
Polska, Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej
Słowenia, University of Ljubljana
Słowenia, Olympic Committee of Slovenia
Hiszpania, Universitat Autonoma de Barcelona

Włochy, The School of Sport of CONI
Szwecja, Swedish Sports Confederation
Szwecja, Halmstad University, School of Social and Health Sciences
Wielka Brytania, Sportscotland institute of sport
Wielka Brytania, Loughborough University

 

Aktualności

 
 
wszystkie aktualności
kongres coms

Partnerzy Zatrzymaj przesuwanie partnerów

Logotyp VISTAL GDYNIALogotyp POLSKI ZWIĄZEK NARCIARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK LEKKIEJ ATLETYKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK ZAPAŚNICZYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK PIĘCIOBOJU NOWOCZESNEGOLogotyp POLSKI ZWIĄZEK ŻEGLARSKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK SZERMIERCZYLogotyp ZWIĄZEK PIŁKI RĘCZNEJ W POLSCELogotyp POLSKI ZWIĄZEK KOSZYKÓWKILogotyp POLSKI ZWIĄZEK KAJAKOWYLogotyp POLSKI ZWIĄZEK BIATLONULogotyp Akademicki Związek Sportowy Uniwersytet Gdański
Korzystanie z witryny www.coms.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki.